% promocje
no fi es se ru de en

HollandHouse

Pomysły na weekend w Gdańsku

Zatrzymaj się w Holland House Residence i spędź cudowny czas odkrywając mistyczny charakter pełnego uroku Starego Miasta z ponad 1000-letnią historią w tle.

Pomysł na weekend w Gdańsku

Gdańsk – miasto o dużym znaczeniu historycznym dla naszego kraju. To tu rozpoczęła się II Wojna Światowa i tu narodziła się „Solidarność”. Jest to miasto portowe o ogromnej tradycji handlowej. Przynależność państwowa Gdańska, zmieniała się na przestrzeni stuleci, dlatego w mieście można odnaleźć ślady zarówno polskiej, jak i niemieckiej historii.

Nie można też nie wspomnieć o turystycznym charakterze Gdańska. Miasto o tak bogatej tradycji i kulturze przyciąga jak magnes turystów z Polski i zagranicy. Główną coroczną atrakcją jest oczywiście Jarmark Dominikański, którego historia sięga XIII wieku. Ta wielowiekowa tradycja kultywowana przez pokolenia, wyniosła imprezę na symboliczny szczyt targowy. W tej chwili jest to największa tego typu impreza w Polsce i jedna z największych w Europie. Co roku na zwiedzających czeka ponad 1000  stoisk, oferujących głównie wyroby z bursztynu, ale również inne starocie, antyki, wyroby artystyczne, rękodzieła, wyroby rzemieślnicze. Ofercie handlowej towarzyszą wydarzenia kulturalne – przedstawienia, koncerty, pokazy, oraz otwarte drzwi do wielu atrakcyjnych obiektów turystycznych.

Poza okresem trwania Jarmarku Dominikańskiego, Gdańsk nadal ma dużo do zaoferowania turystom. Grzechem byłoby przebywając w Gdańsku, nie odwiedzić słynnej Katedry w Gdańsku Oliwie i nie wysłuchać koncertu organowego. A skoro już przy Oliwie jesteśmy, nie sposób zataić informację o gdańskim ogrodzie zoologicznym – atrakcji turystycznej dla młodszych i starszych miłośników zwierząt. 

Wielowiekowe tradycje wykształciły w rdzennych mieszkańcach Gdańska nie tylko zmysł handlowy i turystyczny z licznymi pensjonatami i hotelami jak np. https://www.hollandhouse.pl/, ale także punktami gastronomiczny. Wędrujący ulicami Gdańska zgłodniały turysta z pewnością trafi na restaurację, która będzie w stanie zaspokoić wymagania jego podniebienia. Wzdłuż staromiejskich ulic Długiej i Długiego Targu, ciągnie się Takt Królewski. Jego początek i koniec wyznaczają dwie Bramy: Zielona i Złota. Niepowtarzalny klimat tego miejsca tworzą sklepy, sklepiki i pracownie artystyczne i bursztynnicze, mieszczące się w zabytkowych kamienicach. Na zwiedzanie starej części Gdańska trzeba przeznaczyć przynajmniej jeden dzień, aby w spokoju i bez stresu zatopić się w klimat minionych wieków.

Planując pobyt w Gdańsku, trzeba też pomyśleć o noclegu. Oferta hoteli i pokoi gościnnych jest bardzo szeroka, jak na miasto turystyczne przystało. Jednak aby cieszyć się klimatem starego Gdańska, nie tylko w dzień, ale także wieczorem, warto pomyśleć o zatrzymaniu się w okolicy Traktu Królewskiego. Pokój z wieczornym widokiem na Długi Targ i fontannę Neptuna będzie ukoronowaniem pełnego emocji i wrażeń pobytu w Gdańsku. Z taką propozycją wychodzi do turystów butikowy hotel Holland House. Bogata oferta luksusowych pokoi i apartamentów z komfortowym wyposażeniem zaspokoi wyrafinowane wymagania każdego Gościa.

Przy całym w pełni słusznym zachwycie dla Gdańska, nie można zapomnieć, że jest to miasto z dostępem do morza i koniecznie zaplanować wycieczkę na plażę.

 

 

 

 

 

You don't have permission to register