% promocje
no fi es se ru de en
Image Alt

O nas

Przyjazd:
Noce:
Wyjazd:
Dorośli:
Ceny w:

O nas

Holland House Residence to miejsce wyjątkowe przede wszystkim ze względu na swoją niepowtarzalną lokalizację – w zaadaptowanej kamienicy w samym sercu malowniczego Starego Miasta. Okna części naszych pokoi i apartamentów wychodzą na stronę Długiego Targu, niewątpliwie najbardziej prestiżowej ulicy miasta, tętniącej życiem i historią. W bliskiej odległości znajdują się najważniejsze zabytki Gdańska, takie jak: pomnik Neptuna czy Ratusz. Taka bliskość centrum miasta pozwala też uczestniczyć w różnego typu wydarzeniach kulturalnych i towarzyskich.

Na tle innych luksusowych hoteli w Gdańsku nasza rezydencja wyróżnia się historycznym charakterem mającym związek z obecnością holenderską w dziejach miasta. Możemy pochwalić się tym, że Holland House Residence jest jedynym obiektem hotelarskim w Gdańsku, w którym oficjalną wizytę złożyła królowa Holandii Beatrix. Dzięki temu, a także za sprawą wyjątkowego wystroju, nocleg w naszych apartamentach w centrum Gdańska będzie ciekawym doznaniem ze szczyptą historii naszego miasta w tle.

Udogodnienia

całodobowa recepcja
bezpłatne wifi
pokoje rodzinne
udogodnienia dla niepełnosprawnych

Lokalizacja

Unikalne położenie Holland House Residence stwarza optymalne warunki do wypoczynku w samym sercu Starego Miasta Gdańska:

  • przy prestiżowej ulicy Długi Targ w sąsiedztwie Zielonej Bramy
  • zaledwie 50m od Długiego pobrzeża, ulubionego miejsca spacerów Gdańszczan nad brzegiem Motławy
  • w odległości ok 13 km od lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku Rębiechowie
  • jedyne 600m od nowo otwartego Forum Gdańsk

Ciekawostki

We wnętrzach naszej rezydencji mieliśmy zaszczyt gościć Królową Holandii.
Chwilę przed otwarciem naszego obiektu Królowa Beatrix odwiedziła Dom Holenderski podczas swojej oficjalnej wizyty w Polsce.

Piękny obraz będący ozdobą naszej recepcji to panel nawiązujący do tradycji wieloflizowych obrazów wykonywanych w Holandii od XVII wieku. Został on stworzony na specjalne zamówienie Rotterdamu przez znanego holenderskiego artystę, był nim Harry Koch. Panel był prezentem z okazji tysiąclecia Gdańska, który wręczyła podczas wizyty w mieście holenderska królowa Beatrix. Przeznaczony on został dla Domu Holenderskiego, w którego miejscu w roku 2010 powstał Holland House Residence.

You don't have permission to register